Light respirator

img
 1. Lehká plynová maska – Light respirator

  Zavedena v roce 1943, nahrazovala v té době již zastaralý typ Mk.V. Vyráběna byla ve třech velikostech – small, normal, large. Byla vyráběna i verze s vydechovací ventilovou komorou uzpůsobenou k použití náústku mikrofonu radiostanic, která zde není zobrazena. Filtr umístěn na levé straně masky pro lepší zacházení se zbraní. Masky byly označovány červenými identifikačními disky se jménem.

 2. Brašna na lehkou plynovou masku – Light respirator haversack
 3. Detekční rukávník - Gas detection brassard (replika)

  Nošen navléknut na ruce, připnut pod nárameník, změna barvy indikovala přítomnost otravných látek. Je vyroben z papíru a natřen speciální detekční barvou.

 4. Odmořovací masti No.2 – Anti gas ointment No.2

  Masti se nanášely na pokožku zasaženou plynem. Během války bylo vyrobeno mnoho typů mastí, např. typ No.2 byl nahrazen typem No.3, který tolik nedráždil kůži. Celkem existovalo 6 typů odmořovacích mastí, krabičky se kromě čísla lišily barvou pro snadnou identifikaci.

 5. Protiplynový krém na boty – Dubbin protective No.1

  Sloužil k ochraně bot proti absorpci plynů, zároveň odpuzoval vodu. Problém nanášení přímo při plynovém útoku byl odstraněn zaváděním protiplynových ponožek.

 6. Glycerinové mýdlo na zorníky – Anti-dimming outfit Mk.V

  Ze strany označené červeným pruhem samotné mýdlo, z druhé kus látky na nanášení mýdla.

 7. Protiplynové brýle – Eyeshields anti gas

  Zavedeny v roce 1937 pro ochranu očí proti tekutým plynům. Kvůli snížení rizika plynových útoků od roku 1943 zaváděny jako protiprachové brýle. Existovaly dvě verze, tmavé a čiré.