Tobrůcké krysy
Lichkov 18.-19.8.2007

O víkendu 18. a 19. srpna se 2 členové našeho klubu - Boris a já - zůčastnili posledního cvičení účastníků natáčení filmu V. Marhoula před odjezdem do pouště.

V pátek odpoledne jsme vyrazili vlakem z Jilemnice (respektive z Prahy) směrem do Orlických hor. Setkali jsme se však až v posledním vlaku, který nás dovezl přímo do Lichkova. Po příjezdu jsme se vydali spolu se dvěma kamarády z KVH Rota Nazdar na čtvrthodinový pochod k místu konání akce. Večer byl věnován přípravě terénu na nadcházející den a následně posezení s kamarády z ostatních klubů vojenské historie.

Ráno po snídani pokračovala příprava prostoru pro cvičení a celý následující den byl věnován nejen výstavce výstroje, výzboje, vybavení a vozidel, ale samozřejmě hlavně pořadovému cvičení, pochodování, boji muže proti muži - jak bodákem, tak pažbou pušky. Všichni si také vyzkoušeli zdolání překážkové dráhy podobné té, která bude součástí natáčení v poušti. Trať vybudovaná našimi vlastními silami zahrnovala několik disciplín: hod granátem z krytu kulometného okopu, zteč s plížením pod sítí, bodákový útok na pytlového figuranta, překonání protipěchotní překážky pomocí lávky a běh zpět do výchozí pozice. Každému z účastníků byl měřen čas, za který dokázal celý okruh zvládnout. Dále se cvičil i útok na kulometné hnízdo nebo překonání protipěchotní překážky pod nepřátelskou palbou. V sobotních odpoledních hodinách jsme Lichkov opustili a vydali jsme se zpět do svých domovů.

Martin "Vikus" Vik

tn